Tarjonta

Ryhmien omat vuorot

Tänne on listattu erilaisten ryhmien erilaisia vuoroja. Lajit ovat ryhmien omia valintoja ja ovat käytössä koko lukuvuoden ajan. Korkeakoululiikunnan Sporttipassi on pääsylippusi myös näihin korkeakoululiikunnan - ehkä syvällisimpiin - pelihetkiin!

Vuorohakemukset Markulle: markku.saarela#oulu.fi (korvaa # -> @)

Hakemukset seuraavan lukuvuoden vuoroille tulee toimittaa toukokuun loppuun mennessä, myös lukuvuoden aikana voi tiedustella vapaita vuoroja.

OPISKELIJAYHTEISÖJEN HARJOITUSVUOROT lv. 2017-18
Syyslukukausi 4.9.-10.12.2017 Kevätlukukausi 8.1.-13.5.2018


ARK ma 20.00-21.00 Oulun kv. koulu
to 20.00-21.00 Oulun kv. koulu
ARYTMIA to 19.30-21.00 Oulunsuu
ATLAS to 17.45-18.45 YA 2
BLANKO to 19.45-20.45 YA 1
COMMUNICA ma 17.30-18.40 YA 3
DISQUITOS ry ma 18.15-19.15 ONK perusaste (0-6)
(ultimate, liitokiekko) su 18.00-19.30 Myllyoja
ENSIHOIT.OPISK. ke 20.15-21.30 Kastellin monitoimitalo sali C 2 (4.10. alk.)
EPO ma 19.30-20.30 Paulaharju 1
FINANSSI ma 18.40-19.40 YA 1
to 18.45-19.45 YA 1+2
HISTONI ma 17.30-18.40 YA 1+2
KAIKENLAISET PALLOILIJAT ti 20-21 Osao/Sote
KAOS pe 18.00-19.30 Koskela
KONE ma 20.40-21.50 YA 2+3
K.J. KUKKAISKEIJUT ma 20.30-22 Paulaharju 1
LENTOPALLOILIJAT to 16.45-18 Koskela
MAASEUDUN. TULEV. ti 19-20.30 Laanila
MOTIVA to 18.45-19.45 YA 3
NIKOLI ke 15.00-16.00 LM 3
NISO ke 17.00-18.00 LM 3
la 16.00-19.00 ONK perusaste (0-6)
OHLK ma 20.15-21.30 Kastellin monitoimitalo sali C 1 (9.10. alk.)
ke 20.15-21.30 Kastellin monitoimitalo sali C 1 (4.10. alk.)
OLK/futsal ke 19.30-20.45 Karjasilta (syksy)
ke 20.00-21.00 Laanila (kevät)
OLO ke 18.40-19.40 YA 1
OLTO ma 20.00-21.00 Välivainio
OPTIEM ke 18.40-19.40 YA 2+3
OTE ma 20.15-21.30 Kastellin monitoimisali C 2 (9.10. alk.)
OTIT ma 18.40-19.40 YA 3
ke 19.40-20.40 YA 2+3
OULU KNIGHTS to 20.30-21.40 OAK a-a
su 19.30-21.00 Koskela
OYUS:n (lentopallo, jääkiekko, rugby, salibandy, judo)
salivuoroista saat tietoa mm.
liik.suunnittelijalta ja netistä:
www.oyus.fi
PAHKISPEKSI ti 20.00-21.00 Välivainio
ke 20.30-21.30 LM/muli
RUSKAPAKKANEN ma 18-19.15 Koskela
SIGMA (+FOK+ ma 18.40-19.40 YA 2
+TäTi+FYS) ke 17.30-18.40 YA 1+2
to 20.45-21.50 YA 1
SIK to 20.45-21.50 YA 2+3
SYNTAKSIS ma 19.40-20.40 YA 3
ti 19.00-20.15 Koskela
to 19.45-20.45 YA 3
TEEKKARITORVET ma 16.45-18 Koskela
TIIMA ma 19.40-20.40 YA 1+2
VERBA to 17.45-18.45 YA 3
VERKON VENYTTÄJÄT ma 20.40-21.50 YA 1
YMP.RAK.KILTA ke 20.30-22.00 Terva-Toppila





YA 1,2,3 = Oulun Normaalikoulun perusaste (luokat 7-9) ja lukio,
Kaitoväylä 7, salit 1-3, Linnanmaa (vuorot per. 11.-29.9. / yo-kirj.)
ONK perusaste (0-6) = Oulun Normaalikoulun perusaste (luokat 0-6),
Yliopistokatu 48, Linnanmaa
LM 3 = Linnanmaan liikuntahallin sali 3
Karjasilta=Karjasillan koulu (Lintulammentie 7)
Koskela = Koskelan koulu, Tullimiehentie 8
Oulun kv. koulu = Oulun kansainvälinen koulu (Kasarmintie 4)
Laanila = Laanilan koulu (Hintantie 66)
Myllyoja = Myllyojan koulu (Karvarinaukio 15)
Oulunsuu=Oulunsuun koulu (Kajaanintie 56)
Paulaharju = Paulaharjun koulu (Mielikintie 5)
Terva-Toppila =Terva-Toppilan koulu (Koskelantie 49)
Välivainio = Oulun Kristillinen koulu (Luokotie 4)

Lajit